LETECKÝ VÝCVIK

V našom aeroklube sa môžete venovať týmto aktivitám:

Motorový letecký výcvik

Pokračovací a športový výcvik

- v leteckej navigácii, preškolenie na typy letúnov, ktoré máme v Aeroklube a zdokonaľovacie lety

- zdokonaľovanie v leteckej navigácii, v presnom lietaní, v akrobatickom lietaní s možnosťou účasti na súťažiach

Výcvik pre získanie licencie pilota letúňov PPL/SE

Záujemcom o získanie preukazu spôsobilosti k lietaniu na motorových lietadlách sprostredkujeme výcvik v niektorej leteckej škole s možnosťou tento výcvik odlietať na našom letisku. Podmienky pre adeptov - vek minimálne 15 rokov (so súhlasom zákonného zástupcu) a dobrý zdravotný stav potvrdený lekárom pre letectvo. Poplatok za základný výcvik zahŕňa platbu za teoretické školenie, poplatok za vetroň a vleky vo výcviku po vykonanie prvých sólových letov vrátane platby za preskúšania. Poplatok je aj za vstupnú lekársku prehliadku.

Viac informácii k výcviku Vám rád podá: Ing. Andrej Kušnírik, +421 948 117 817

Bezmotorový letecký výcvik

Výcvik pre získanie licencie pilota vetroňov GLD - Univerzálny výcvik

Bližsšie informácie Vám rád podá: Alexander Rosner, +421 948 213 088

Parašutistický výcvik

Základný kurz

Podmienky pre adeptov ZK vek minimálne 15 rokov (so súhlasom zákonného zástupcu) a dobrý zdravotný stav potvrdený športovým lekárom (v rozsahu pre vedenie motorového vozidla).

Výcvik (niekoľko hodín teoretickej, pozemnej a praktickej prípravy) a samotné zoskoky z výšky 1000-1200 metrov s udelením osvedčenia o absolvovaní základného kurzu.

Tandemové zoskoky z výšky 3000-4000 metrov

Tandemový zoskok absolvujete s inštruktormi špeciálne na to kvalifikovanými. Počas celého zoskoku ste pripútaný k parašutistovi. Po výskoku nasleduje voľný pád, počas ktorého môžete zažiť pocit voľne sa vznášajúceho vtáka. Po otvorení padáka vo výške 1500m kĺzate k zemi a obdivujete okolitú krajinu. Je to zážitok na ktorý sa nedá zabudnúť. Po pristátí ste v nádhernej eufórii a ľutujete, že sa to už skončilo. Mnohí z Vás si to budú chcieť zopakovať.

Bližšie informácie Vám poskytnú: Alexander Komanický, +421 905 296 928

Paragliding - Lietanie na kĺzavých padákoch

Tento výcvik Aeroklub Prešov nevykonáva.

Viac informácií k výcviku na motorových a bezmotorových padákových klzákoch Vám rád podá: Ing. Jaroslav Oulický, +421 907 193 855

Bližšie informácie o motorovom paraglidingu: http://www.mpg.host.sk

Bližšie informácie obezmotorovom paraglidingu: http://www.jastrab.host.sk

ULL - Lietanie na ultraľahkých lietadlách

Tento výcvik Aeroklub Prešov nevykonáva.

Výcvik pre získanie licencie pilot mikroľahkých lietadiel a pilot motorových závesných klzákov.

Výcvikové lietadlo: Viper SD-4

Viac informácii Vám k výcviku rád podá: Ing. Daniel Tomko, +421 903 903 692, tomko@tomark.sk

Základné údaje

Názov letiska: PREŠOV

ICAO: LZPW

Typ letiska: Vojenské neverejné letisko s civilnou prevádzkou len Aeroklubu Prešov

Umiestnenie GEO

Komunikačná frekvencia - Prevádzka

135,500 MHz - INFO

Pravidlá prevádzky

Letom GAT je vstup do LZR315 MCTR PREŠOV povolený len so súhlasom stanovišťa MILITARY PREŠOV TWR. Súhlas musí byť získaný minimálne 3 minúty vopred. Plochu vojenského letiska Prešov je možné použiť iba na základe súhlasu vydaného prevádzkovateľom vojenského letiska Prešov. Prílet bez spojenia nie je možný.

Prevádzkovatelia

Vrtuľníkové krídlo, 080 06 Prešov